Ciekawe książkowe propozycje prezentu dla chłopaka na mikołajki

Wciąż nie zdecydowałaś, co ofiarować chłopakowi 6 grudnia? Spieszymy z pomocą! Jeśli Twój luby chętnie umila sobie chłodne wieczory porywającą opowieścią, dobrym rozwiązaniem będzie zakup nowej, ciekawej lektury.

Wysyp wydawniczych propozycji nie ułatwia wyboru właściwego tytułu, ale i na to znajdzie się rada. Prezentujemy listę 3 najciekawszych książkowych propozycji na udany prezent na mikołajki dla chłopaka zza granicy. Od ich zakupu do wyczarowania na twarzy ukochanego uśmiechu zostaje już krótka droga!

Pod ziemią

Niniejszą listę otwiera powieść pióra Dmitra Glukhovskiego “Metro 2033”, która przypadnie do gustu przede wszystkim fanom gatunku sci-fi i motywów postapokaliptycznych. Na jej kartach autor przedstawia wizję świata skażonego promieniowaniem, gdzie ostatni pozostali przy życiu ludzie próbują zachować pozory zwykłej codzienności, żyjąc w ciasnych przestrzeniach moskiewskiego metra. Wśród ocalałych jest młody Artem – mężczyzna otrzymuje niebezpieczną misję przedostania się do oddalonej o długie kilometry stacji Polis. Od jej powodzenia zależy nie tylko bezpieczeństwo jego samego, ale i reszty kurczowo trzymających się życia mieszkańców podziemnego schronu.

Branżowa nostalgia

Jeśli Twój ukochany nie stroni nie tylko od książek, ale i rozrywek wirtualnych, wspaniałym literackim prezentem na mikołajki będzie dla niego publikacja dotycząca branży gier. “Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych” to tytuł, który zaprasza czytelnika za kulisy rodzącego się w PRL-u polskiego GameDevu. Autor Marcin Kosman proponuje tym samym nostalgiczną podróż do świata pełnego trudnych przedsiębiorczych decyzji, ale i ludzi mocno wierzących w swoje cele. Aby wyczarować wiarygodny obraz minionego, autor przeprowadził wyczerpujące rozmowy z kluczowymi dla polskiej branży gier postaciami takimi jak Adrian Chmielarz czy Michał Kiciński.

Oblicza strachu

Listę najlepszych książkowych propozycji mikołajkowego prezentu dla chłopaka zamyka przesiąknięta grozą powieść autorstwa Stephena Kinga “To”. Doceniona przez setki odbiorców z całego świata historia przyjaciół mierzących się ze złem przybierającym rozmaite postacie to pozycja dla czytelników o mocnych nerwach. TO czai się w kanałach amerykańskiego miasteczka Derry. TO sprawia, że dziecięcy przyjaciele po latach znów łączą swe siły, by sprostać czoła śmiertelnemu zagrożeniu. Czy zdołają TO pokonać? O tym przekonają się odbiorcy monumentalnej powieści mistrza grozy.