Najlepsze propozycje na książkowy, mikołajkowy prezent dla chłopaka

Dzień św. Mikołaja już niebawem, a Ty wciąż nie wybrałaś prezentu dla lubego? Spokojnie, rozwiązanie jest w zasięgu ręki! Jeśli często widujesz ukochanego z książką w dłoni, to właśnie nowa literacka pozycja może okazać się najbardziej trafionym podarunkiem.

Jaki książkowy prezent na mikołajki dla chłopaka będzie jednak najlepszy? Spieszymy z pomocą w podjęciu decyzji, przedstawiając listę trzech wyjątkowych tytułów, które doskonale sprawdzą się nie tylko jako angażująca lektura, ale i wywołujący uśmiech podarunek z okazji mikołajek.

Zawodowa walka z potworami

Jeśli Twój chłopak sięga po kontroler do gier video równie często, co po dobrą lekturę, idealną propozycję na książkowy prezent z okazji mikołajek stanowi publikacja “Ostatnie życzenie” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. To zbiór opowiadań fantasy będący wstępem do literackiego cyklu opisującego przygody wiedźmina Geralta, którego losy zostały przeniesione nie tylko do wirtualnego świata gier, ale i na wielki oraz mały ekran. “Ostatnie życzenie” porywa czytelnika do świata pełnego siejących grozę potworów, jakie próbują zgładzić szkoleni w walce wiedźmini. Jednym z nich jest właśnie Geralt z Rivii – samotnik, dla którego bój z niebezpiecznymi stworzeniami nie będzie jedynym życiowym przeznaczeniem.

Na śmierć i życie

“Battle Royale” to literacka propozycja dla czytelników o mocnych nerwach. Na jej łamach autor Koushun Takami przedstawia dystopijną wizję przyszłości, gdzie jednym z narzędzi do kontrolowania społeczeństwa jest okrutna praktyka powtarzanych cyklicznie walk na śmierć i życie. Do udziału w nich zmusza się zwykłych, całkowicie nieprzystosowanych do przeżycia w ekstremalnych warunkach uczniów. Po przybyciu na wyludnioną wyspę zadaniem nastolatków staje się wzajemne skakanie sobie do gardeł. Wygrać może tylko jeden z nich – ostatni, który pozostanie przy życiu.

Nawiedzony pojazd

Twój chłopak interesuje się samochodami, a przy tym nie stroni od horrorów? Najlepszym książkowym prezentem na mikołajki prawdopodobnie będzie dla niego powieść Stephena Kinga “Christine”. Na jej łamach czytelnik poznaje historię nastolatka, który bez pamięci zakochuje się w Christine – amerykańskim samochodzie marki Plymouth. Zaślepiony miłością chłopak nie ma pojęcia, że Christine to skrajnie niebezpieczne “towarzystwo”. Maszyna wkrótce udowadnia bowiem, że reagowanie na polecenia siedzącego za kółkiem kierowcy to nie jedyne, co potrafi.